MPC8241LZQ266D Freescale Semiconductor - NXP
FSCLS04879-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Freescale Semiconductor - NXP
Description: IC MPU MPC82XX 266MHZ 357BGA
Packaging: Bulk
Package / Case: 357-BBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 266MHz
Operating Temperature: 0°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: PowerPC 603e
Voltage - I/O: 3.3V