MPC855TVR66D4
MPC855TVR66D4 Freescale Semiconductor
FSCL-S-A0001125202-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Freescale Semiconductor
Description: IC MPU MPC85XX 66MHZ 357BGA
Packaging: Bulk
Package / Case: 357-BBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 66MHz
Operating Temperature: 0°C ~ 95°C (TJ)
Core Processor: MPC8xx
Voltage - I/O: 3.3V