Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > MPC866TCZP100A
MPC866TCZP100A
MPC866TCZP100A NXP Semiconductors
959432398741932mpc866ec.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32bit 0.18um 100MHz 3.3V 357-Pin BGA Tray
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPC866TCZP100A NXP Semiconductors
Description: IC MPU MPC8XX 100MHZ 357BGA, Packaging: Tray, Package / Case: 357-BBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 100MHz, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (TA), Core Processor: MPC8xx, Voltage - I/O: 3.3V, Supplier Device Package: 357-PBGA (25x25), Ethernet: 10Mbps (4), 10/100Mbps (1), Number of Cores/Bus Width: 1 Core, 32-Bit, Co-Processors/DSP: Communications; CPM, RAM Controllers: DRAM, Graphics Acceleration: No, Part Status: Obsolete, Additional Interfaces: HDLC/SDLC, I2C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART.
Weitere Produktangebote MPC866TCZP100A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPC866TCZP100A MPC866TCZP100A Hersteller : NXP USA Inc. MPC866%2C859_Man.pdf Description: IC MPU MPC8XX 100MHZ 357BGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 100MHz
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (TA)
Core Processor: MPC8xx
Voltage - I/O: 3.3V