Produkte > NXP USA INC. > MPC885CVR66
MPC885CVR66
MPC885CVR66 NXP USA Inc.
MPC885EC.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA
Packaging: Bulk
Package / Case: 357-BBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 66MHz
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (TA)
Core Processor: MPC8xx
Voltage - I/O: 3.3V
Supplier Device Package: 357-PBGA (25x25)
Ethernet: 10Mbps (3), 10/100Mbps (2)
USB: USB 2.0 (1)
Number of Cores/Bus Width: 1 Core, 32-Bit
Co-Processors/DSP: Communications; CPM, Security; SEC
RAM Controllers: DRAM
Graphics Acceleration: No
Security Features: Cryptography
Additional Interfaces: HDLC/SDLC, I2C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
auf Bestellung 54 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MPC885CVR66 NXP USA Inc.
Description: IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA, Packaging: Bulk, Package / Case: 357-BBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 66MHz, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (TA), Core Processor: MPC8xx, Voltage - I/O: 3.3V, Supplier Device Package: 357-PBGA (25x25), Ethernet: 10Mbps (3), 10/100Mbps (2), USB: USB 2.0 (1), Number of Cores/Bus Width: 1 Core, 32-Bit, Co-Processors/DSP: Communications; CPM, Security; SEC, RAM Controllers: DRAM, Graphics Acceleration: No, Security Features: Cryptography, Additional Interfaces: HDLC/SDLC, I2C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART.
Weitere Produktangebote MPC885CVR66
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MPC885CVR66 MPC885EC.pdf
auf Bestellung 220 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
MPC885CVR66 MPC885CVR66 Hersteller : NXP USA Inc. MPC885EC.pdf Description: IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA
Packaging: Tray
Package / Case: 357-BBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 66MHz
Core Processor: MPC8xx
Voltage - I/O: 3.3V
USB: USB 2.0 (1)
RAM Controllers: DRAM
Graphics Acceleration: No
Produkt ist nicht verfügbar
MPC885CVR66 MPC885CVR66 Hersteller : NXP / Freescale MPC885EC-1127171.pdf Microprocessors - MPU 66 MHz 87 MIPS