Produkte > NXP USA INC. > MRF085HR5
MRF085HR5
MRF085HR5 NXP USA Inc.
MRF085H.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: RF MOSFET LDMOS 50V NI650
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: NI-650H-4L
Current Rating (Amps): 7µA
Frequency: 1.8MHz ~ 1.215GHz
Configuration: Dual
Power - Output: 85W
Gain: 25.6dB
Technology: LDMOS
Supplier Device Package: NI-650H-4L
Part Status: Obsolete
Voltage - Rated: 133 V
Voltage - Test: 50 V
Current - Test: 100 mA