Produkte > ITT CANNON, LLC > MS3122E22-55P
MS3122E22-55P
MS3122E22-55P ITT Cannon, LLC
2266_kpt_kpse.pdf
Hersteller: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT 55POS BOX MNT W/PINS
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 55
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 22-55
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Resistant
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 35 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3122E22-55P ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT 55POS BOX MNT W/PINS, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 55, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 22-55, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 133-137 Tag (e)
Anzahl Preis
MS3122E-22-55P MS3122E-22-55P Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: CONN RCPT MALE 55POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Color: Olive Drab
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 55
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 22-55