MSD130-16
MSD130-16 Microchip Technology
MSD130_Rev1-1592048.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Discrete Semiconductor Modules Power Module - Diode
auf Bestellung 53 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSD130-16 Microchip Technology
Description: BRIDGE RECT 3PHASE 1.6KV 130A M3, Packaging: Bulk, Package / Case: M3, Mounting Type: Chassis Mount, Diode Type: Three Phase, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: M3, Voltage - Peak Reverse (Max): 1.6 kV, Current - Average Rectified (Io): 130 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 300 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 300 µA @ 1600 V.
Weitere Produktangebote MSD130-16
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSD130-16 MSD130-16 Hersteller : Microsemi Corporation 10534-msd130-rev1-datasheet Description: BRIDGE RECT 3PHASE 1.6KV 130A M3
Packaging: Bulk
Package / Case: M3
Mounting Type: Chassis Mount
Diode Type: Three Phase
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: M3
Voltage - Peak Reverse (Max): 1.6 kV
Current - Average Rectified (Io): 130 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 300 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 300 µA @ 1600 V