Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > NX3008NBKT,115
NX3008NBKT,115
NX3008NBKT,115 NXP Semiconductors
179105986055051nx3008nbkt.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
Trans MOSFET N-CH 30V 0.35A Automotive 3-Pin SC-75 T/R
auf Bestellung 179714 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9091
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NX3008NBKT,115 NXP Semiconductors
Description: MOSFET N-CH 30V 350MA SC75, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-75, SOT-416, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 350mA (Ta), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.4Ohm @ 350mA, 4.5V, Power Dissipation (Max): 250mW (Ta), 770mW (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 1.1V @ 250µA, Supplier Device Package: SC-75, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 1.8V, 4.5V, Vgs (Max): ±8V, Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 0.68 nC @ 4.5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 50 pF @ 15 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote NX3008NBKT,115
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NX3008NBKT,115 NX3008NBKT,115 Hersteller : NXP USA Inc. NX3008NBKT.pdf Description: MOSFET N-CH 30V 350MA SC75
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-75, SOT-416
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 350mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.4Ohm @ 350mA, 4.5V
Power Dissipation (Max): 250mW (Ta), 770mW (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 1.1V @ 250µA
Supplier Device Package: SC-75
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 1.8V, 4.5V
Vgs (Max): ±8V
Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 0.68 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 50 pF @ 15 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-75, SOT-416
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Supplier Device Package: SC-75
Grade: Automotive
Part Status: Obsolete
Vgs (Max): ±8V