P6SMB30AQ
P6SMB30AQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 25.6V 600mW
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB30AQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 25.6VWM 41.4V DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 25.6V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 28.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 41.4V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
P6SMB30A-Q P6SMB30A-Q Hersteller : Bourns bourns_07102019_P6SMB-Q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes DIO TVS VBR 30V 600W UNIDIR SMB AECQ
auf Bestellung 10029 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
P6SMB30A-Q P6SMB30A-Q Hersteller : Bourns p6smb-q.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 25.6V 600W 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
P6SMB30A-Q P6SMB30A-Q Hersteller : Bourns Inc. p6smb-q.pdf Description: TVS DIODE 25.6VWM 41.4V DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 25.6V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 41.4V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
P6SMB30A-Q Hersteller : BOURNS p6smb-q.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 28.5÷31.5V; 14.7A; unidirectional; ±5%; SMB
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 25.6V
Breakdown voltage: 28.5...31.5V
Max. forward impulse current: 14.7A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Kind of package: reel; tape
Application: automotive industry
Tolerance: ±5%