P6SMB43A-Q Bourns Inc.
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 36.8VWM 59.3V DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36.8V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 59.3V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details P6SMB43A-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 36.8VWM 59.3V DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36.8V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40.9V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 59.3V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P6SMB43AQ | Hersteller : Yangjie Technology |
Description: TVS - Diodes SMB 36.8V 600mW Packaging: Tape & Reel (TR) Part Status: Active |
auf Bestellung 300000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
P6SMB43A-Q | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes DIO TVS VBR 43V 600W UNIDIR SMB AECQ |
auf Bestellung 13715 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
P6SMB43A-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
Description: TVS DIODE 36.8VWM 59.3V DO214AAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.3A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36.8V Supplier Device Package: DO-214AA (SMB) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 40.9V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 59.3V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Grade: Automotive Part Status: Active Qualification: AEC-Q101 |
Diode TVS Single Uni-Dir 36.8V 600W 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101 |