Produkte > NXP USA INC. > PMT200EN,115
PMT200EN,115
PMT200EN,115 NXP USA Inc.
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 100V 1.8A SOT223
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 1.8A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 235mOhm @ 1.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 800mW (Ta), 8.3W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: SC-73
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 10 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 475 pF @ 80 V
auf Bestellung 25828 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3806
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PMT200EN,115 NXP USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 100V 1.8A SOT223, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 1.8A (Ta), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 235mOhm @ 1.5A, 10V, Power Dissipation (Max): 800mW (Ta), 8.3W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: SC-73, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 10 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 475 pF @ 80 V.
Weitere Produktangebote PMT200EN,115
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85412900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 25828 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
PMT200EN,115 PMT200EN,115 Hersteller : NXP USA Inc. Description: MOSFET N-CH 100V 1.8A SOT223
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Supplier Device Package: SC-73
Part Status: Obsolete
Vgs (Max): ±20V