Produkte > NEXPERIA > PSMN2R9-25YLC,115
PSMN2R9-25YLC,115
PSMN2R9-25YLC,115 Nexperia
4381269927703447psmn2r9-25ylc.pdf
Hersteller: Nexperia
Trans MOSFET N-CH 25V 100A 5-Pin(4+Tab) LFPAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSMN2R9-25YLC,115 Nexperia
Description: MOSFET N-CH 25V 100A LFPAK56, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-100, SOT-669, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 3.15mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 92W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 1.95V @ 1mA, Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 25 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 33 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2083 pF @ 12 V.
Weitere Produktangebote PSMN2R9-25YLC,115
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSMN2R9-25YLC,115 PSMN2R9-25YLC,115 Hersteller : Nexperia USA Inc. PSMN2R9-25YLC.pdf Description: MOSFET N-CH 25V 100A LFPAK56
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-100, SOT-669
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 3.15mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 92W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 1.95V @ 1mA
Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 33 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2083 pF @ 12 V
Produkt ist nicht verfügbar
PSMN2R9-25YLC,115 Hersteller : NXP USA Inc. PSMN2R9-25YLC.pdf Description: MOSFET N-CH 25V 100A LFPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
PSMN2R9-25YLC,115 Hersteller : NEXPERIA PSMN2R9-25YLC.pdf Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 25V; 100A; Idm: 517A; 92W
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 25V
Drain current: 100A
Pulsed drain current: 517A
Power dissipation: 92W
Case: LFPAK56; PowerSO8; SOT669
Gate-source voltage: ±20V
On-state resistance: 3.45mΩ