PT01A-14-19S(SR) Amphenol Industrial
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector 19P Sz 14 Cbl Mt Skt Recept Strain Relie
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01A-14-19S(SR) Amphenol Industrial
Description: PT 19C 19#20 SKT RECP, Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 19, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-19, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Cable Opening: 0.375" (9.52mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Preis | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PT01A14-19S-SR | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
auf Bestellung 33 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: CONN RCPT 19POS INLINE SKT |