PT01A-20-16S(SR) Amphenol Industrial
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector 16P Sz 20 Cbl Mt Skt Recept Strain Relie
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01A-20-16S(SR) Amphenol Industrial
Weitere Produktangebote PT01A-20-16S(SR)
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
PT01A20-16S-SR | Hersteller : AMPHENOL INDUSTRIAL |
auf Bestellung 19 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| PT01A-20-16S(SR) | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
Description: CONN RCPT 16POS INLINE SKT |
auf Bestellung 38 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: PT 16C 16#16 SKT RECPPackaging: Bag Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief Connector Type: Receptacle, Female Sockets Color: Olive Drab Mounting Type: Free Hanging (In-Line) Shielding: Unshielded Number of Positions: 16 Orientation: N (Normal) Shell Size - Insert: 20-16 Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Fastening Type: Bayonet Lock Termination: Solder Cup Cable Opening: 0.625" (15.88mm) Contact Finish - Mating: Gold Part Status: Active Shell Material: Aluminum Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium Primary Material: Metal |