Produkte > AMPHENOL PIHER > PT15LV18-253A2020-S
PT15LV18-253A2020-S
PT15LV18-253A2020-S Amphenol Piher
PIHER_PT-15_PTC-15.pdf
Hersteller: Amphenol Piher
Trimmer Resistors - Through Hole 25Kohms 15mm Rnd Steel Leads
auf Bestellung 4229 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT15LV18-253A2020-S Amphenol Piher
Description: TRIMMER 25K OHM 0.25W PC PIN TOP, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.591" Dia (15.00mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Carbon, Resistance: 25 kOhms, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT15LV18-253A2020-S PT15LV18-253A2020-S Hersteller : Amphenol Piher Sensing Systems PIHER_PT-15_PTC-15.pdf Description: TRIMMER 25K OHM 0.25W PC PIN TOP
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Resistive Material: Carbon
Resistance: 25 kOhms