PT15LV18-253A2020-S Amphenol Piher
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT15LV18-253A2020-S Amphenol Piher
Description: TRIMMER 25K OHM 0.25W PC PIN TOP, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.591" Dia (15.00mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Carbon, Resistance: 25 kOhms, Number of Turns: 1.0.
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PT15LV18-253A2020-S | Hersteller : Amphenol Piher Sensing Systems |