PT15NV18-103A2020-S Piher Sensor Controls
Hersteller: Piher Sensor Controls
Res Carbon Film Trimmer 10K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (13.5 X 18.5 X 7.5mm) Pin Thru-Hole
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT15NV18-103A2020-S Piher Sensor Controls
Description: TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN TOP, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±20%, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.591" Dia (15.00mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Carbon, Part Status: Active, Resistance: 10 kOhms, Number of Turns: 1.0.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PT15NV18-103A2020-S | Hersteller : Piher Sensor Controls |
auf Bestellung 2000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
PT15NV18-103A2020-S | Hersteller : Amphenol Piher Sensing Systems |
auf Bestellung 661 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
PT15NV18-103A2020-S | Hersteller : Amphenol Piher |
Trimmer Resistors - Through Hole 10Kohms 15mm Rnd Steel Leads |