Produkte > PIHER SENSOR CONTROLS > PT15NV18-103A2020-S
PT15NV18-103A2020-S
PT15NV18-103A2020-S Piher Sensor Controls
piher_pt-15_ptc-15.pdf
Hersteller: Piher Sensor Controls
Res Carbon Film Trimmer 10K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (13.5 X 18.5 X 7.5mm) Pin Thru-Hole
auf Bestellung 4200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 244
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT15NV18-103A2020-S Piher Sensor Controls
Description: TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN TOP, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±20%, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.591" Dia (15.00mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Carbon, Part Status: Active, Resistance: 10 kOhms, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT15NV18-103A2020-S PT15NV18-103A2020-S Hersteller : Piher Sensor Controls piher_pt-15_ptc-15.pdf Res Carbon Film Trimmer 10K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (13.5 X 18.5 X 7.5mm) Pin Thru-Hole
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
PT15NV18-103A2020-S PT15NV18-103A2020-S Hersteller : Amphenol Piher Sensing Systems PIHER_PT-15_PTC-15.pdf Description: TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN TOP
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Carbon
Part Status: Active
Resistance: 10 kOhms
Number of Turns: 1.0
auf Bestellung 661 Stücke:
Mindestbestellmenge: 16
PT15NV18-103A2020-S PT15NV18-103A2020-S Hersteller : Amphenol Piher PIHER_PT-15_PTC-15.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 10Kohms 15mm Rnd Steel Leads