Produkte > NXP USA INC. > PXAH30KFBE,557
PXAH30KFBE,557
PXAH30KFBE,557 NXP USA Inc.
XA-H3.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MCU 16BIT ROMLESS 100LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 30MHz
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: ROMless
Core Processor: XA
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V