SBR12050
SBR12050 Microsemi Corporation
SBR12040.pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: DIODE SCHOTTKY 50V 120A DO5
Mounting Type: Stud Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 120A
Supplier Device Package: DO-5 (DO-203AB)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 50 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 700 mV @ 120 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details SBR12050 Microsemi Corporation
Description: DIODE SCHOTTKY 50V 120A DO5, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Stud Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 120A, Supplier Device Package: DO-5 (DO-203AB), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 50 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 700 mV @ 120 A.