SMAJ24CAH Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V
Supplier Device Package: SMA
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ24CAH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V, Supplier Device Package: SMA, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 26.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMAJ24CAH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 24V |
auf Bestellung 4185 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMAJ24CA-H | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 24volts 5uA 10.3 Amps Bi-Dir |
auf Bestellung 13032 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMAJ24CAH | Hersteller : Taiwan Semiconductor |
Diode TVS Single Bi-Dir 24V 400W 2-Pin SMA T/R Automotive AEC-Q101 |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMAJ24CAH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMAJ24CAH | Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation |
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214ACPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.3A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 26.7V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W, 28.1V, 5%, Bidirectional, TVS |
Category: Bidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.4kW; 26.7V; 10.3A; bidirectional; ±5%; SMA; reel,tape Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.4kW Max. off-state voltage: 24V Breakdown voltage: 26.7V Max. forward impulse current: 10.3A Semiconductor structure: bidirectional Case: SMA Mounting: SMD Manufacturer series: SMAJ Application: automotive industry Kind of package: reel; tape Tolerance: ±5% |
Category: Bidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.4kW; 26.7÷29.5V; 10.3A; bidirectional; SMA; reel,tape Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.4kW Max. off-state voltage: 24V Breakdown voltage: 26.7...29.5V Max. forward impulse current: 10.3A Semiconductor structure: bidirectional Case: SMA Mounting: SMD Leakage current: 1µA Manufacturer series: SMAJ Application: automotive industry Kind of package: reel; tape |