Technische Details SMAJ30A-E3/5A Vishay
Description: VISHAY - SMAJ30A-E3/5A - TVS-Diode, TRANSZORB SMAJ Series, Unidirektional, 30 V, 48.4 V, DO-214AC (SMA), 2 Pin(s), tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DO-214AC (SMA), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Durchbruchspannung, min.: 33.3V, Qualifikation: -, Durchbruchspannung, max.: 36.8V, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Sperrspannung: 30V, euEccn: NLR, Spitzenimpulsverlustleistung: 400W, TVS-Polarität: Unidirektional, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: TRANSZORB SMAJ Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Klemmspannung, max.: 48.4V, SVHC: Lead (21-Jan-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMAJ30A-E3/5A | Hersteller : Vishay |
Diode TVS Single Uni-Dir 30V 400W 2-Pin SMA T/R |
auf Bestellung 30000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 7500 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
SMAJ30AE35A |
SMAJ30A-E3/5A | Hersteller : Vishay Semiconductors |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W 30V 5% Uni |
auf Bestellung 845 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: VISHAY - SMAJ30A-E3/5A - TVS-Diode, TRANSZORB SMAJ Series, Unidirektional, 30 V, 48.4 V, DO-214AC (SMA), 2 Pin(s)tariffCode: 85411000 Bauform - Diode: DO-214AC (SMA) rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Durchbruchspannung, min.: 33.3V Qualifikation: - Durchbruchspannung, max.: 36.8V isCanonical: N usEccn: EAR99 Sperrspannung: 30V euEccn: NLR Spitzenimpulsverlustleistung: 400W TVS-Polarität: Unidirektional Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: TRANSZORB SMAJ Series productTraceability: No Betriebstemperatur, max.: 150°C Klemmspannung, max.: 48.4V SVHC: Lead (21-Jan-2025) |
| SMAJ30A-E3/5A | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Description: TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214ACPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.3A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 30V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 33.3V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 48.4V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Part Status: Active |
Description: TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214ACPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.3A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 30V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 33.3V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 48.4V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Part Status: Active |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMAJ30A-E3\5A | Hersteller : Vishay | ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W,30V 5%,UNIDIR,SMA TVS |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 400W; 33.3÷36.8V; 8.3A; unidirectional; SMA; TransZorb® Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.4kW Max. off-state voltage: 30V Breakdown voltage: 33.3...36.8V Max. forward impulse current: 8.3A Semiconductor structure: unidirectional Case: SMA Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: 13 inch reel; tape Manufacturer series: SMAJ Technology: TransZorb® Features of semiconductor devices: glass passivated |