SMAJ33A-Q Bourns
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ33A-Q Bourns
Description: BOURNS - SMAJ33A-Q - TVS-Diode, SMAJ, Unidirektional, 33 V, 53.3 V, DO-214AC (SMA), 2 Pin(s), tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DO-214AC (SMA), rohsCompliant: Y-EX, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Durchbruchspannung, min.: 36.7V, Qualifikation: AEC-Q101, Durchbruchspannung, max.: 40.6V, usEccn: EAR99, Sperrspannung: 33V, euEccn: NLR, Spitzenimpulsverlustleistung: 400W, TVS-Polarität: Unidirektional, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: SMAJ, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Klemmspannung, max.: 53.3V, SVHC: Lead (25-Jun-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMAJ33A-Q | Hersteller : Bourns |
Diode TVS Single Uni-Dir 33V 400W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMA T/R |
auf Bestellung 15000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 10000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
SMAJ33A-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214ACPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.5A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 36.7V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Part Status: Active Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
SMAJ33AQ | Hersteller : Yangjie Technology |
Description: TVS - Diodes SMA 33V 400W Packaging: Tape & Reel (TR) Part Status: Active |
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214ACPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.5A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 36.7V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Part Status: Active Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 33volts 400W 5% Uni-Dir. AEC-Q101 |
| SMAJ33AQ | Hersteller : Yangjie Electronic Technology | SMAJ33AQ |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.4kW; 36.7÷40.6V; 7.5A; unidirectional; ±5%; SMA; SMAJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.4kW Max. off-state voltage: 33V Breakdown voltage: 36.7...40.6V Max. forward impulse current: 7.5A Semiconductor structure: unidirectional Tolerance: ±5% Case: SMA Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: reel; tape Manufacturer series: SMAJ Application: automotive industry |