SMAJ33CAH
SMAJ33CAH TAIWAN SEMICONDUCTOR
Hersteller: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 36.7V; 7.5A; bidirectional; ±5%; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 33V
Breakdown voltage: 36.7V
Max. forward impulse current: 7.5A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMA
Mounting: SMD
Manufacturer series: SMAJ
Application: automotive industry
Kind of package: reel; tape
Tolerance: ±5%
auf Bestellung 225 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 143
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ33CAH TAIWAN SEMICONDUCTOR
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V, Supplier Device Package: SMA, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 36.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V
Supplier Device Package: SMA
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 3180 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 31
auf Bestellung 6181 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 24
SMAJ33CAH SMAJ33CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor SMAJH SERIES_A2102.pdf eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W, 38.7V, 5%, Bidirectional, TVS
Mindestbestellmenge: 4
SMAJ33CAH SMAJ33CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor smajh20series_a2102.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 33V 400W 2-Pin SMA T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power - Peak Pulse: 400W
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMA
Power - Peak Pulse: 400W
SMAJ33CAH SMAJ33CAH Hersteller : Eaton Electronics SMAJH SERIES_A2102.pdf eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 33V
SMAJ33CAH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMAJ-H.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 36.7÷40.6V; 7.5A; bidirectional; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 33V
Breakdown voltage: 36.7...40.6V