Produkte > BOURNS INC. > SMAJ48A-Q
SMAJ48A-Q
SMAJ48A-Q Bourns Inc.
SMAJ-Q.pdf
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 48V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77.4V
Power - Peak Pulse: 400W
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 10000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ48A-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 48V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 53.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77.4V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMAJ48AQ SMAJ48AQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMA 48V 400W
auf Bestellung 750000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7500
SMAJ48A-Q SMAJ48A-Q Hersteller : Bourns smaj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 48volts 400W 5% Uni-Dir. AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 7
SMAJ48A-Q SMAJ48A-Q Hersteller : Bourns Inc. SMAJ-Q.pdf Description: TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC
Type: Zener
Applications: Telecom
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 42
SMAJ48A-Q SMAJ48A-Q Hersteller : Bourns smajq.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 48V 400W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMA T/R