Produkte > BOURNS INC. > SMAJ54A-Q
SMAJ54A-Q
SMAJ54A-Q Bourns Inc.
SMAJ-Q.pdf
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 54V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 87.1V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ54A-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 54V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 60V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 87.1V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMAJ54AQ SMAJ54AQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMA 54V 400W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 750000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7500
SMAJ54A-Q SMAJ54A-Q Hersteller : Bourns smaj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 54volts 400W 5% Uni-Dir. AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 7
SMAJ54A-Q SMAJ54A-Q Hersteller : Bourns Inc. SMAJ-Q.pdf Description: TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: Telecom
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 60V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 28
SMAJ54A-Q SMAJ54A-Q Hersteller : Bourns smajq.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 54V 400W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMA T/R
auf Bestellung 132 Stücke:
auf Bestellung 132 Stücke:
SMAJ54AQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SMAJ54AQ
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ54A-Q Hersteller : BOURNS smaj-q.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 60÷66.3V; 4.6A; unidirectional; ±5%; SMA; SMAJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 54V
Breakdown voltage: 60...66.3V
Max. forward impulse current: 4.6A
Semiconductor structure: unidirectional
Tolerance: ±5%