SMAJ58AH Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMA
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V
Supplier Device Package: SMA
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V
Power - Peak Pulse: 400W
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ58AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V, Supplier Device Package: SMA, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 64.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMAJ58AH
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
SMAJ58AH | Hersteller : Taiwan Semiconductor |
Diode TVS Single Uni-Dir 58V 400W 2-Pin SMA T/R Automotive AEC-Q101 |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMAJ58AH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMAJ58A-H | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 58volts 5uA 4.3 Amps Uni-Dir |
SMAJ58AH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 58V |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W, 67.8V, 5%, Unidirectional, TVS |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.4kW; 64.4÷71.2V; 4.3A; unidirectional; SMA; reel,tape Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.4kW Max. off-state voltage: 58V Breakdown voltage: 64.4...71.2V Max. forward impulse current: 4.3A Semiconductor structure: unidirectional Case: SMA Mounting: SMD Leakage current: 1µA Manufacturer series: SMAJ Application: automotive industry Kind of package: reel; tape |