SMBJ15AQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 15V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ15AQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 24.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 16.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 24.4V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMBJ15A-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
auf Bestellung 9000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMBJ15A-Q | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 15volts 600W 5% Uni-Dir. AEC-Q101 |
auf Bestellung 11039 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 24.6A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V Supplier Device Package: DO-214AA (SMB) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 16.7V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 24.4V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Grade: Automotive Part Status: Active Qualification: AEC-Q101 |
| SMBJ15AQ | Hersteller : Yangjie Electronic Technology | SMBJ15AQ |
Diode TVS Single Uni-Dir 15V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.6kW; 16.7÷18.5V; 24.6A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.6kW Max. off-state voltage: 15V Breakdown voltage: 16.7...18.5V Max. forward impulse current: 24.6A Semiconductor structure: unidirectional Case: SMB Mounting: SMD Leakage current: 1µA Manufacturer series: SMBJ Tolerance: ±5% Kind of package: reel; tape Application: automotive industry |