SMBJ18CAQ
SMBJ18CAQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 18V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ18CAQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 20V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 29.2V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ18CA-Q SMBJ18CA-Q Hersteller : Bourns smbj-q.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 18V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 4258 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 747
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 29.2V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 3000
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: Telecom
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 20V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 77
SMBJ18CA-Q SMBJ18CA-Q Hersteller : Bourns smbj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 18volts 600W 5% Bi-Dir. AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 5 Stücke:
SMBJ18CAQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SMBJ18CAQ
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ18CA-Q Hersteller : BOURNS smbj-q.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 20÷22.1V; 20.6A; bidirectional; ±5%; SMB; SMBJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 18V
Breakdown voltage: 20...22.1V
Max. forward impulse current: 20.6A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMBJ
Application: automotive industry
Kind of package: reel; tape
Tolerance: ±5%