SMBJ24AQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 24V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ24AQ Yangjie Technology
Description: BOURNS - SMBJ24A-Q - TVS-Diode, SMBJ, Unidirektional, 24 V, 38.9 V, DO-214AA (SMB), 2 Pin(s), tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DO-214AA (SMB), rohsCompliant: Y-EX, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Durchbruchspannung, min.: 26.7V, Qualifikation: AEC-Q101, Durchbruchspannung, max.: 29.5V, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Sperrspannung: 24V, euEccn: NLR, Spitzenimpulsverlustleistung: 600W, TVS-Polarität: Unidirektional, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: SMBJ, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Klemmspannung, max.: 38.9V, SVHC: Lead (25-Jun-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMBJ24A-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AAPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 15.5A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V Supplier Device Package: DO-214AA (SMB) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 26.7V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Part Status: Active Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
auf Bestellung 6000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMBJ24A-Q | Hersteller : Bourns |
Diode TVS Single Uni-Dir 24V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R |
auf Bestellung 1026 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 24volts 600W 5% Uni-Dir. AEC-Q101 |
auf Bestellung 902 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 15.5A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V Supplier Device Package: DO-214AA (SMB) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 26.7V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Part Status: Active Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
Description: BOURNS - SMBJ24A-Q - TVS-Diode, SMBJ, Unidirektional, 24 V, 38.9 V, DO-214AA (SMB), 2 Pin(s)tariffCode: 85411000 Bauform - Diode: DO-214AA (SMB) rohsCompliant: Y-EX Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Durchbruchspannung, min.: 26.7V Qualifikation: AEC-Q101 Durchbruchspannung, max.: 29.5V isCanonical: N usEccn: EAR99 Sperrspannung: 24V euEccn: NLR Spitzenimpulsverlustleistung: 600W TVS-Polarität: Unidirektional Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: SMBJ productTraceability: No Betriebstemperatur, max.: 150°C Klemmspannung, max.: 38.9V SVHC: Lead (25-Jun-2025) |
| SMBJ24AQ | Hersteller : Yangjie Electronic Technology | SMBJ24AQ |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ24A_Q | Hersteller : onsemi / Fairchild |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 24V 600W SMB Unidirectional |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.6kW; 26.7÷29.5V; 15.5A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.6kW Max. off-state voltage: 24V Breakdown voltage: 26.7...29.5V Max. forward impulse current: 15.5A Semiconductor structure: unidirectional Case: SMB Mounting: SMD Leakage current: 1µA Manufacturer series: SMBJ Tolerance: ±5% Kind of package: reel; tape Application: automotive industry |