SMBJ440A-H Bourns Inc.
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 440VWM 713VC SMB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 900mA
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 440V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 713V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ440A-H Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 440VWM 713VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 800mA, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 440V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 492V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 713V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ440A-H
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
SMBJ440AH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ440A-H | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 440volts 1uA 1 Amps Uni-Dir |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ440AH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 44V |