Produkte > BOURNS INC. > SMBJ440A-H
SMBJ440A-H
SMBJ440A-H Bourns Inc.
SMBJ.pdf
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 440VWM 713VC SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 900mA
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 440V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 713V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ440A-H Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 440VWM 713VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 800mA, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 440V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 492V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 713V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ440A-H
Type: Zener
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 800mA
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ440AH SMBJ440AH Hersteller : Eaton Electronics eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 44V