SMBJ75AH Taiwan Semiconductor Corporation
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 75V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 121V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ75AH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 7.5VWM 12.9V DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.5V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Unidirectional Channels: 1, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 8.33V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 12.9V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ75AH
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
SMBJ75AH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Description: TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AAPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 75V Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 83.3V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 121V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ75A-H | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 75volts 5uA 4.9 Amps Uni-Dir |
SMBJ75AH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 75V |
SMBJ75AH | Hersteller : Taiwan Semiconductor |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 87.7V, 5%, Unidirectional, TVS |