Produkte > BOURNS > SMCJ12A-Q
SMCJ12A-Q
SMCJ12A-Q Bourns
smcj-q.pdf
Hersteller: Bourns
Diode TVS Single Uni-Dir 12V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R
auf Bestellung 8499 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 370
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ12A-Q Bourns
Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 75.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 13.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMCJ12A-Q SMCJ12A-Q Hersteller : BOURNS smcj-q.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 13.3V; 75.4A; unidirectional; DO214AB,SMC; Ch: 1
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 12V
Breakdown voltage: 13.3V
Max. forward impulse current: 75.4A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO214AB; SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMCJ
Number of channels: 1
auf Bestellung 8499 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 248
SMCJ12AQ SMCJ12AQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMC 12V 1500W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 3000
SMCJ12A-Q SMCJ12A-Q Hersteller : Bourns smcj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 12volts 1.5kW 5% Uni-Dir. AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 3
SMCJ12A-Q SMCJ12A-Q Hersteller : Bourns Inc. smcj-q.pdf Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 75.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 16
Mindestbestellmenge: 3000
SMCJ12A-Q SMCJ12A-Q Hersteller : Bourns smcj-q.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 12V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ12A_Q SMCJ12A_Q Hersteller : onsemi / Fairchild smcj12a.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W TVS Unidirectional