SMCJ20AH
SMCJ20AH Eaton - Electronics Division
eaton-smcje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1064-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V
Supplier Device Package: SMC
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 32.4V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 2913 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ20AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V, Supplier Device Package: SMC, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 22.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 32.4V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMCJ20AH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMC
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
SMCJ20AH SMCJ20AH Hersteller : Eaton Electronics eaton-smcje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1064-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMCJE AUTO, 20V
SMCJ20AH SMCJ20AH Hersteller : Taiwan Semiconductor eaton-smcje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1064-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W, 23.4V, 5%, Unidirectional, TVS
SMCJ20AH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMCJ-H.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 22.2÷24.5V; 46.3A; unidirectional; SMC; SMCJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 20V
Breakdown voltage: 22.2...24.5V
Max. forward impulse current: 46.3A