SMCJ20CA-Q Bourns Inc.
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 32.4V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ20CA-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 22.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 32.4V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMCJ20CAQ | Hersteller : Yangjie Technology |
Description: TVS - Diodes SMC 20V 1500W Packaging: Tape & Reel (TR) Part Status: Active |
auf Bestellung 300000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMCJ20CA-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
Description: TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214ABPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AB, SMC Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 46.3A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V Supplier Device Package: DO-214AB (SMC) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 22.2V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 32.4V Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW) Power Line Protection: No Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
auf Bestellung 5900 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
| SMCJ20CAQ | Hersteller : Yangjie Electronic Technology | SMCJ20CAQ |
SMCJ20CA-Q | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 20volts 1.5kW 5% Bi-Dir. AEC-Q101 |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: Bidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 1.5kW; 22.2÷24.5V; 46.3A; bidirectional; ±5%; SMC; SMCJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 1.5kW Max. off-state voltage: 20V Breakdown voltage: 22.2...24.5V Max. forward impulse current: 46.3A Semiconductor structure: bidirectional Case: SMC Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: reel; tape Tolerance: ±5% Manufacturer series: SMCJ Application: automotive industry |