SMCJ24CA-Q Bourns
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJ24CA-Q Bourns
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 38.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 26.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMCJ24CA-Q | Hersteller : Bourns |
Diode TVS Single Bi-Dir 24V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R |
auf Bestellung 24000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
SMCJ24CA-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
SMCJ24CAQ | Hersteller : Yangjie Technology |
Description: TVS - Diodes SMC 24V 1500W Packaging: Tape & Reel (TR) Part Status: Active |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 24volts 1.5kW 5% Bi-Dir. AEC-Q101 |
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214ABPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AB, SMC Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 38.6A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V Supplier Device Package: DO-214AB (SMC) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 26.7V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW) Power Line Protection: No Part Status: Active Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
| SMCJ24CAQ | Hersteller : Yangjie Electronic Technology | SMCJ24CAQ |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: Bidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 1.5kW; 26.7÷29.5V; 38.6A; bidirectional; ±5%; SMC; SMCJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 1.5kW Max. off-state voltage: 24V Breakdown voltage: 26.7...29.5V Max. forward impulse current: 38.6A Semiconductor structure: bidirectional Case: SMC Mounting: SMD Leakage current: 1µA Manufacturer series: SMCJ Tolerance: ±5% Application: automotive industry Kind of package: reel; tape |