Technische Details SMCJ60AQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 60VWM 125.8VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 77.5A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 66.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 125.8V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMCJ60A-Q | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 1.5KW UNI |
auf Bestellung 7967 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Diode TVS Single Uni-Dir 60V 1.5KW Automotive AEC-Q101 2-Pin SMC T/R |
Produkt ist nicht verfügbar |
| SMCJ60A-Q | Hersteller : Bourns Inc. |