SMCJE85CA
SMCJE85CA Eaton - Electronics Division
eaton-smcje-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 85VWM 137VC SMC
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMCJE85CA Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 8.5V, Supplier Device Package: SMC, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 94.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 14.4V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No.
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 8.5V
Supplier Device Package: SMC
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 14.4V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Mindestbestellmenge: 12
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMC
Bidirectional Channels: 1