Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > SPC5516EAMLQ48
SPC5516EAMLQ48
SPC5516EAMLQ48 NXP Semiconductors
mpc5510.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
MCU 32-bit e200z0/e200z1 RISC 1MB Flash 3.3V/5V Automotive AEC-Q100 144-Pin LQFP Tray
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SPC5516EAMLQ48 NXP Semiconductors
Description: IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 144-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 66MHz, Program Memory Size: 1MB (1M x 8), RAM Size: 64K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: e200z0, e200z1, Data Converters: A/D 40x12b, Core Size: 32-Bit Dual-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.25V, Connectivity: CANbus, EBI/EMI, I2C, SCI, SPI, Peripherals: DMA, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 144-LQFP (20x20), Number of I/O: 111, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote SPC5516EAMLQ48
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SPC5516EAMLQ48 SPC5516EAMLQ48 Hersteller : NXP USA Inc. Description: IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 144-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 66MHz
Program Memory Size: 1MB (1M x 8)
RAM Size: 64K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: e200z0, e200z1
Data Converters: A/D 40x12b
Core Size: 32-Bit Dual-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.25V
Connectivity: CANbus, EBI/EMI, I2C, SCI, SPI
Peripherals: DMA, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 144-LQFP (20x20)
Number of I/O: 111
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
SPC5516EAMLQ48 Hersteller : NXP / Freescale MPC5510-1126933.pdf 32-bit Microcontrollers - MCU NXP 32-bit MCU, Power Arch core, 1MB Flash, 48MHz, -40/+125degC, Automotive Grade, QFP 144