Produkte > NXP USA INC. > SPC5534MVM80R
SPC5534MVM80R
SPC5534MVM80R NXP USA Inc.
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MCU 32BIT 1MB FLASH 208MAPBGA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 208-BGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 1MB (1M x 8)
RAM Size: 64K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: e200z6
Data Converters: A/D 34x12b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.35V ~ 1.65V