Produkte > NXP USA INC. > SPC5632MF2MLQ60
SPC5632MF2MLQ60
SPC5632MF2MLQ60 NXP USA Inc.
MPC5634M.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MCU 32BIT 768KB FLASH 144LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 144-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 60MHz
Program Memory Size: 768KB (768K x 8)
RAM Size: 48K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: e200z3
Data Converters: A/D 32x12b
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.25V