Technische Details TZMC4V7-GS08 Vishay
Description: VISHAY - TZMC4V7-GS08 - Zener-Diode, 4.7 V, 500 mW, SOD-80 (MiniMELF), 2 Pin(s), 175 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-80 (MiniMELF), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 500mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: TZM, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 175°C, Zener-Spannung, nom.: 4.7V, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Preis | ||||||||||||||||||||
TZMC4V7-GS08 | Hersteller : Vishay |
Diode Zener Single 4.7V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF SOD-80 T/R |
auf Bestellung 12500 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 10284 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
TZMC4V7-GS08 | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Description: DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD80Packaging: Tape & Reel (TR) Tolerance: ±5% Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: 175°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.7 V Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF Part Status: Active Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 1 V Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
TZMC4V7-GS08 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
Zener Diodes 4.7 Volt 0.5 Watt |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.5W; 4.7V; SMD; 7 inch reel; MiniMELF,SOD80 Semiconductor structure: single diode Case: MiniMELF; SOD80 Type of diode: Zener Mounting: SMD Power dissipation: 0.5W Zener voltage: 4.7V Tolerance: ±5% Quantity in set/package: 2500pcs. Kind of package: 7 inch reel |
Description: DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD80Packaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±5% Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: 175°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.7 V Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF Part Status: Active Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 1 V Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
auf Bestellung 239 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
4.7V, 0.5W, SOD-80 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |