VB20200C-E3/8W
VB20200C-E3/8W Vishay General Semiconductor - Diodes Division
v20200c.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOT 200V 10A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.6 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 200 V
auf Bestellung 7200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VB20200C-E3/8W Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOT 200V 10A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.6 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VB20200C-E3/8W VB20200C-E3/8W Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division v20200c.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 200V 10A TO263AB
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
auf Bestellung 7725 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
VB20200C-E3/8W
Produktcode: 186199
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
v20200c.pdf Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Schottkydioden
Produkt ist nicht verfügbar
VB20200C-E3/8W VB20200C-E3/8W Hersteller : Vishay v20200c.pdf Diode Schottky 200V 20A 3-Pin(2+Tab) TO-263AB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
VB20200C-E3/8W Hersteller : Vishay General Semiconduc v20200c.pdf DIODE ARR SCHOT 200V 10A TO263AB Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
VB20200C-E3\8W VB20200C-E3\8W Hersteller : Vishay Semiconductors Schottky Diodes & Rectifiers 20A,200V,DUAL TRENCH SKY RECT.