Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQP03TN56NH02D
LQP03TN56NH02D
LQP03TN56NH02D Murata Electronics
JELF243C-0015.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 56NH 100MA 3.9 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±3%
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 3.9Ohm Max
Q @ Freq: 9 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 1.2GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 300 MHz
Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric)
Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm)
Part Status: Active
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 100 mA
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQP03TN56NH02D Murata Electronics
Description: FIXED IND 56NH 100MA 3.9 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±3%, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 3.9Ohm Max, Q @ Freq: 9 @ 300MHz, Frequency - Self Resonant: 1.2GHz, Material - Core: Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 300 MHz, Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric), Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm), Part Status: Active, Inductance: 56 nH, Current Rating (Amps): 100 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQP03TN56NH02D LQP03TN56NH02D Hersteller : Murata Electronics JELF243C-0015.pdf Description: FIXED IND 56NH 100MA 3.9 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±3%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thick Film
Q @ Freq: 9 @ 300MHz
Material - Core: Non-Magnetic
Part Status: Active
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 100 mA
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
LQP03TN56NH02D LQP03TN56NH02D Hersteller : Murata lqp03tn56nh02.pdf Inductor RF Chip Unshielded Thick Film 0.056uH 3% 300MHz 9Q-Factor 0.1A 3.9Ohm DCR 0201 T/R
LQP03TN56NH02D LQP03TN56NH02D Hersteller : Murata Electronics JELF243C_0015.pdf RF Inductors - SMD 56 NH 3%
Mindestbestellmenge: 19
Tolerance: ±3%
Packaging: Cut Tape (CT)
Q @ Freq: 9 @ 300MHz
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 100 mA
Mindestbestellmenge: 112
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±3%
Q @ Freq: 9 @ 300MHz
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 100 mA
Mindestbestellmenge: 112
56nH 3% 0603 LQP03TN56NH02D
Produktcode: 214799
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Drosseln > Induktivität 0603
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LQP03TN56NH02D LQP03TN56NH02D Hersteller : MURATA JELF243C-0015.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: film; SMD; 0201; 56nH; 100mA; R: 3.9Ω; ±3%; LQP; 180mm
Type of inductor: film
Mounting: SMD
Case - inch: 0201
Case - mm: 0603
Inductance: 56nH
Operating current: 0.1A
Resistance: 3.9Ω
Tolerance: ±3%
Resonant frequency: 1.2GHz
Roll diameter max.: 180mm
Manufacturer series: LQP
Operating temperature: -55...125°C